Efkar | Konular | Kitaplar

Google kurucusunun Türklere isyanı

Espiritüel ama komik bir durum :) okuyun görürün :)

Google'ı hiç bu kadar çaresiz gördünüz mü?

Google kurucusunun Türklere isyanı


Google’ın kurucusu Larry Page : Türk kullanıcıları bunların hesabını verecek !

İnternet’in en büyük arama motoru google’ın kurucusu ve google inc’in yönetim kurulu başkanı larry page yaptığı açıklama ile türk internet kullanıcılarının gözünü korkuttu.

Neden böyle yapiyorlar anlamiyorum ?

yaptıkları detaylı analiz çalışmalarının sonucuna göre, türk kullanıcılarının google’ı araştırma yapmak ya da bir bilgiye ulaşmak yerine diğer sitelere bir geçiş aracı olarak kullandıklarını tespit ettiklerini belirten larry page “neden böyle yapıyorlar anlamıyorum, facebook’a girmek için google’a facebook yazmak, twitter’a girmek için google’a twitter yazmak aklı başında bir insanın yapacağı iş değil. böyle yaparak neyi amaçlıyorlar ? derin ve detaylı analizler yapmasak türkiye’de insanların google’ı çok sık kullandılarına inanmaya devam edecektik” dedi.

Bizi zarara soktular

İlk başlarda sadece türkiye’den google’a giriş sayılarını baz aldıklarını ve bu sayılara göre kullanım oranının mükemmel olduğunu düşündüklerini belirten page, “oysa yıllardır raporları yanlış yorumluyormuşuz, tüm istatistiklerimizi altüst ettiler, bunun hesabını kim verecek şimdi ?”

Hakkimizi mahkemede arayacağiz

Kullanıcıların facebook’a girmek için google’ı açıp, facebook yazdıktan sonra ilk siteye tıklamalarını bile belki bir nebze anlayışla karşılayabildiklerini, ancak bir türk kullanıcının google’a girmek için google’ı açıp google kelimesini yazması sonucu, sistemlerinin sonsuz döngüye girdiğini ve yaklaşık 3 saat boyunca hizmet veremediklerini belirten page, “o kullanıcının ip adresini tespit edip, mahkemede hesaplaşmasını biz çok iyi biliriz, diğer kullanıcılar da ayağını denk alsın” dedi. basın toplantısı sonucunda öfkeden ellerinin titrediği gözlenen larry page’in , google arama motoruna “google bana karı bul” yazan türk kullanıcılar hakkında ne tür bir önlem alacağı da merak edilen konular arasında bulunuyor. (ZAYTUNG) :D @joseph

OKURA NOT: Bu yukarıda görmüş olduğunuz haber, Zaytung benzeri siteyle meydana çıkan Yadoha.com adlı siteden. Bu haber de İlk "flaş" haberlerinden(!) biri. Bu tür siteleri takip edenler bilecektir, gerçek olmayan haberler esprili bir dille verilir. Bu haberde de sözler Google kurucusu Larry Page'in olduğu hariç, diğer kısımlar doğurdur.


Konular