Efkar | Konular | Kitaplar

MHP'li Yıldırım'dan acı itiraf

MHP'de kaseti çıkan isimlerden birisi olan Recai Yıldırım ilk kez konuştu: 'Kapı kilidini 3 kez değiştirdim ama...'Milletvekili aday listelerinin açıklanmasından hemen sonra Farklı Ülkücük adlı bir grup tarafından yasak ilişki görüntüleri yayınlanan ve akabinde MHP Genel Başkan Yardımcılığı ve Adana milletvekili adaylığından istifa eden Recai Yıldırım ilk kez konuştu:
"Tedbir olarak kapı kilidini üç kez değiştirmeme rağmen gizli kamera kurulacağını hiç düşünmedim."

Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'e konuşan Recai Yıldırım, "MHP'nin Genel Başkan Yardımcısı olarak özel yaşamıma daha dikkat etmem gerektiğini bu iş başıma geldikten sonra daha iyi anladım" itirafında bulundu.

İşte Recai Yıldırım'dan çarpıcı açıklamalar
KAPI KİLİDİNİ ÜÇ KEZ DEĞİŞTİRDİM

Her şey profesyonel bir ekip tarafından uygulamaya konuldu. Evlere profesyonel bir biçimde girildi. Kapıyı çilingirle açıyorlar. İz bırakmıyorlar. Benim bazı şüphelerim oldu. Evin kapısının kilidini tam üç defa değiştirdim. Hatta, anahtarı takan ustayı bile değiştirdim. İşte o zaman benim ayılmam lazımdı ama böyle bir şey yapılabileceği konusunda hiç ayılamadım. Sadece kapı kilidini değiştirdim. Eve birilerinin kamera yerleştireceği aklımdan bile geçmedi. İşte, en büyük hatalarımdan birisi bu konuda duyarsız kalmam oldu.
ÖZEL HAYATIMA DİKKAT ETMEM GEREKİRDİ

Şunu mertçe ifade edeyim: MHP'nin Genel Başkan Yardımcısı olarak özel yaşamıma daha dikkat etmem gerektiğini bu iş başıma geldikten sonra daha iyi anladım. Keşke böyle bir olay yaşanmadan bu konuda daha duyarlı olabilseydim. Ancak, şunu da belirtmeliyim, sonuçta biz de etten-kemikten insanız. Bizlerin de bazı yanlışları olabilir.